ساعت: ۱۰:۱۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۸/۲۴ شناسه خبر: 20131

مشاور عالی سازمان سنجش از جزئیات تکمیل‌ ظرفیت‌ پذیرش‌ رشته‌محل‌های جدید و برخی از رشته‌های آزمون‌ سراسری سال‌ ۱۳۹۵ خبر داد.

به گزارش”اقطاع” به نقل از  خبرگزاری بسیج، حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش گفـت: اطلاعیه سازمان سنجش درباره اعلام ظرفیت پذیرش رشته های جدید و تکمیل ظرفیت برخی رشته های نوبت دوم (شبانه) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در آزمون ۹۵ از دیروز یکشنبه ۲۳آبان بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

وی ادامه داد: کلیه داوطلبان با نمره کل مساوی و یا بزرگ تر از یک (با توجه به کارنامه نتیجه عملی اولیه) می توانستند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج از دیروز ۲۳ آبان لغایت ۲۶ آبان با مراجعه به سایت سنجش و اطلاع از کد رشته محل های مربوط نسبت به انتخاب حداکثر ۵۰ کد محل اقدام و به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته ثبت کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: در آن دسته از رشته هایی که پذیرش آنها صرفا براساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد متقاضیان اعم از اینکه در آزمون ۹۵ ثبت نام نموده یا ننموده اند نیز می توانند ثبت نام کنند.
وی اعلام کرد: آن دسته از داوطلبانی که ثبت نام نکرده اند با پرداخت مبلغ ۱۸۰ هزار ریال نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
توکلی یاد آور شد: ظرفیت پذیرش ۱۳ هزارو ۶۷۲ نفر است که از این تعداد ۶ هزار و ۴۱۵ نفر برای دوره روزانه ۳ هزار و ۳۵۲ نفر برای نوبت دوم(شبانه)، ۲۰۷ نفر دوره نیمه حضوری، ۲ هزار و ۸۳۰ نفر برای دانشگاه تربیت شهید رجایی، ۱۱۱ نفر برای پردیس خودگردان  و ۷۵۷ نفر برای دوره مجازی دانشگاه دولتی پذیرش می شوند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده