ساعت: ۱۶:۴۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۹/۲۵ شناسه خبر: 25147

امام جمعه بافت در جلسه امربه معروف شهرستان مطرح کرد:از استاندار محترم میخواهیم تا نمونه طرحهای اقتصاد مقاومتی در قلعه گنج را در بافت بیاورند امروز اوضاع بیکاری و نبود اشتغال با حضور قشر بالای تحصیل کرده های جوان بافتی زیاد است این همه قلعه گنج را مثال نزنند باید تمام جاهایی که مشکل دارند همچون قلعه گنج در بحث اقتصادی قوی شوند.

به گزارش “اقطاع“؛ چهارمین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بافت با موضوع توسعه و ترویج فرهنگ دو فریضه الهی در جامعه با گسترش معروفات به میزبانی دانشگاه آزاد واحد شهرستان با حضور اعضای ستاد برگزار شد.

در ابتدای جلسه سرهنگ اکبر کردی دبیرستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان ضمن اشاره به اینکه در آیات و روایات به این مهم تاکید زیادی شده است، خاطر نشان کردند:در سوره آل عمران آیه ۱۰ خداوند به عامران به معروف و ناهیان از منکر فرمودند: شما بهترین امتی هستید که به سوی انسانها آفریده شده اید و امربه معروف و نهی از منکر می کنید، باید گفت خداوند اولین عامر به معروف و ناهی از منکر است که مردم را به عمل صالح و رستگاری دعوت کرده و از بدیها بازداشته است.

وی در خصوص مشکل بی حجابی خوابگاه مشترک دانشگاههای ملی، آزاد و پیام نور در استفاده از خوابگاههای محیط دانشگاه آزاد واحد شهرستان ابراز داشت: متاسفانه بابی اخلاقی برخی دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد در رعایت نکردن پوشش حجاب برخی موارد پیش آمد که با همکاری مدیران دانشگاهها این مشکلات حل شد و باید دانشجویان مطابق عرف شهر و دانشگاهها رعایت حجاب نمایند که عده  قلیلی بودند.

در ادامه حجت الاسلام مهدیزاده امام جمعه بافت ضمن اشاره به مشکلات اقتصادی شهرستان ابراز داشت: از استاندار محترم میخواهیم تا نمونه طرحهای اقتصاد مقاومتی در قلعه گنج را در بافت بیاورند امروز اوضاع بیکاری و نبود اشتغال با حضور قشر بالای تحصیل کرده های جوان بافتی زیاد است این همه قلعه گنج را مثال نزنند باید تمام جاهایی که مشکل دارند همچون قلعه گنج در بحث اقتصادی قوی شوند.

وی از خبرهای شنیده شده در خصوص اینکه عده ای برنامه ریزی کرده اند تا ورزشکاران خانم شهرستان بافت رابه عنوان نمونه در استان راه انداز کمپین حضور خانمها در ورزشگاهها معرفی کنند، مطرح کرد: اولا در شهرستان بافت ورزشگاهی وجود ندارد یک زمین چمن تربیت بدنی است که سالهای طولانی بخاطر چمن نامناسب بی استفاده است و چندین سالن ورزشی مناسب ورزشی سر بسته است که مخصوص خانمها و آقایان است، این عده برنامه ریز در خصوص مردم ولایی و شریف شهرستان بافت و جوانان انقلابی آن چه فکر کرده اند؟ فرزندان بافتی را چه دیده اند؟ زنان و دختران بافتی و خانواده آنها را چگونه فرض میکنند؟

امام جمعه بافت افزود: مسوولین امر ورزش شهرستان به مقامات بالاتر و استان و امور ورزش بگویند بافت را اینگونه نبینند؟ معترضیم به دیدگاه عده خاصی که مردم بافت را میخواهند بازیچه قرار دهند، اگر قرار به کمپین باشد ما میتوانیم همین فردا بزرگترین کمپینهارا باحضور خانواده شهدا و بسیجیان و مردم شهرستان ایجاد کنیم، هیچ کدام از مسوولین ما بی تفاوت نیستند، ما خانواده شهید داریم اینجا شهری انقلابی است و این اندیشه پلد آنها را محکوم می کنیم و کوتاه نمی آییم، باید ورزشکاران خواهر ما از کمبود فضای ورزشی در شهر گله کنندو مهمتر اینکه مردم و مسوولین باید خواستار ورزشگاه برای شهرستان باشند که جوانان ما فوتبالشان را به کشور معرفی نمایند.

وی در ادامه ابراز داشت: از فرماندار شهرستان که از خانواده شهداست خواهش داریم در خصوص این مهم کوتاه نیاییند چرا که مسدله حفظ اسلام و دین است، اینجاکه ورزشگاه نیست جایی که هم هست در تلویزیون و ورزشگاهها دیدم بخاطر جو ورزشگاه فحشهای رکیک و حتی ناموسی داده میشود جایگاه زن در این مکان نیست چه کارهایی که در اثر این اختلال انجام نمیشود، حرمت زن بالاست و عده ای می خواهخند این حرمت رابشکنند، ما مخالف حضور زنان و میادین ورزشی نیستیم بلکه دفاع هم میکنیم اما خانمها در ورزشگاه و سالنها اختصاصی خودشان و آقایان هم همچنین، اینطور حرمتها حفظ می شودف فردا هم احتمالا کمپین حضور مردها در ورزشهای خاص خانمها را میخواهند، باید مراقب توطئه های دشمنان باشیم، تا ارزشهای انقلاب و نظام حفظ شود.

در ادامه حمزه جواران فرماندار بافت ضمن دفاع از صحبتهای امام جمعه گفت: با امام جمعه شهر در این خصوص موافقم و باید طبق قانون و مقررات عمل شود و باخاطیان برخورد شود، بافت یک پیشینه مذهبی تاریخی دارد، ما اجازه ولنگاری و بی بند و باری در شهرستان را نمیدهیم و این وظیفه شرعی و قانونی ماست، صددرصد در نظام کسی چنین اجازه ای به خاطیان نمیدهد.

گرداورنده:توکلی

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده