ساعت: ۱۳:۰۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۸/۲۶ شناسه خبر: 2171

هر از چند گاهی قیمت برخی کالاها به یک باره و غیر منتظره سر به فلک می کشد. یک روز برنج، یک روز چای و این بار هم قرعه به نام گوجه فرنگی افتاده است.

به گزارش” اقطاع“، هر از چند گاهی قیمت برخی کالاها به یک باره و غیر منتظره سر به فلک می کشد. یک روز برنج، یک روز چای و این بار هم قرعه به نام گوجه فرنگی افتاده است.

IMG21332341

گوجه فرنگی از میوه های پر مصرف و جز  اصلی سبد غذایی خانواده های ایرانی محسوب می شود اما نمیدانم چرا این روزها این میوه خوش رنگ و لعاب بادی به غب غب انداخته و کنار میوه های اعیانی نشسته و به یک باره از سفره ما پر کشیده است!

 

یک راسته خیابان که حدود ۸ میوه فروشی وجود دارد را پرسان پرسان از میوه فروشها سراغش را گرفتم برخی تا اسمش را می شنیدند چشمهایشان چهار تا می شد و با تعجب می گفتند نداریم. برخی هم با افتخار سبدی را نشانمان می دادند که گوجه هایی یخ زده که نیمشان را پرنده(احتمالا) خورده و نیم دیگرشان چون روی ماه سفید بود، گوجه هایی که در حالت عادی جز میوه های پلاسیده محسوب می شد و فروشندگان آنها را دور می ریختند. گوجه هایی که اگر کلی ادویه و رنگ بزنی شاید بشود یک املت بی رنگ از آن درست کرد، اما حالا همینها را کیلویی۳۵۰۰ می فروشند گویی گوجه ها با زبان بی زبانی می گویند همینی که هست میخای بخواه نمیخوای همینم گیرت نمیاد.

 

وقتی علت نایابی و کم یابی را از فروشندگان پرسیدیم گفتند وقتی گوجه مرغوب و گلخانه ای سر میدان تره بار کیویی ۷۰۰۰ تومان است اینجا که بیاوریم بایدکیلویی۸ تا ۹ هزار تومان بفروشیم که کسی نمیخرد ، سالهای قبل هم در این این فصل قیمت کمی گران می شد اما دیگر نه این وضع که مردم قادر به خرید آن نباشند الان همین یخ زده ها هم غنیمت است.

 

حال باید دید آیا مسئولین تنظیم بازار فکری به حال قیمت این میوه می کنند یا اینکه سفره مان را به تابستان وعده دهیم!

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده