ساعت: ۱۲:۰۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۶/۱۴ شناسه خبر: 24460

با فرارسیدن فصل مدارس بازار خریدلوازم التحریر نیز داغ می‎شود که البته تصاویر غربی بر روی لوازم التحریر دانش آموزان به مشکل تبدیل شده است.

به گزارش “اقطاع“؛کم کم صدای پای سال تحصیلی جدید به گوش می رسد و بازارها منتظر حضور دانش آموزان و خانواده های آن ها هستند. در این بین تولیدکنندگان داخلی نوشت افزار چشم خود را به پرفروشترین ماه سال دوخته اند اما در بازار، رقیب جدی به نام تولیدات خارجی دارند.

رفتن به مدرسه هم برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف حال و هوایی جذاب دارد و هم برای والدین آنها بسیار خاطره‌ساز است. خاطراتی که هرگز فراموش نمی‌شود و یادآوری آنها در آلبوم خاطرات خانواده همواره جذاب و شنیدنی است.

این خاطرات برای والدین ممکن است فقط شیرین نباشد و تلخی‌هایی را به همراه بیاورد؛ آن هنگام که هزینه تأمین وسایل مدرسه و دفتر و کتاب خود دغدغه‌ای برای خانواده می‌شود و رفع این دغدغه‌ها سال‌هاست که باور عمومی جامعه از مسئولان را می‌طلبد. چگونه؟ پاسخش را بارها و بارها از زبان‌ها شنیده‌ایم اما جای همتی عالی برای هدیه آرامش به ذهن والدین هنوز خالی است. هرچند کمک‌های مردمی بی‌هیچ منتی همواره همراه چشم انتظاران است.

دانش آموزان و جوانان اصلی ترین هدف دشمنان در تهاجم فرهنگی است و رواج نوشت افزار با تصاویر غربی زمینه را برای آسیب پذیری بیشتر آنها فراهم می کند.

با اشاره به فرا رسیدن فصل خرید نوشت افزار و با تاکید بر لزوم حمایت از تولید ملی و خرید نوشت‌افزارهای ایرانی نباید اجازه دهیم نوشت‌افزارهایی با نقش و نگار فرهنگ خارجی وارد عرصه نظام آموزشی کشور شود.

 

و دانش آموزان کهنوج این روزها در حالی خود را برای رفتن به مدرسه آماده می کنند که تصاویر شخصیت های کارتونی خارجی شامل سیندرلا،بتمن، مرد عنکبوتی و باربی بر روی نوشت افزار آنها نقش بسته و در نبود محصول فرهنگی جایگزین به اجبار نمادهای فرهنگ بیگانه را با خود به کلاس درس می برند.

به هر حال، به نظر می رسد با توجه به مشکل بیکاری که گریبان اکثر خانواده های ایرانی را گرفته است و همچنین برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی در راستای تحقق شعار امسال، مردم باید به خرید نوشت افزارهای داخلی رو بیاورند. هر چند که تولیدکنندگان نوشت افزارها نیز باید اولاً کیفیت کالاهای خود را افزایش دهند و ثانیاً سعی در کاهش قیمت کالاهای خود داشته باشند.

خوراک فرهنگی سالم و جلوگیری از خوراک فرهنگی ناسالم و مضر، اساس کار است که مسئولین ماتلاشی جدی برای تولید وعرضه طرح های داخلی برای رقابت با طرح های خارجی نمی کنند.

پس بیایید همه با هم کالای ایرانی مصرف کنیم.

 

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده