ساعت: ۱۵:۵۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۸/۵ شناسه خبر: 24839

امام جمعه بافت مطرح کرد: رهبر انقلاب دو مطلب را هشدار دادند، اول این‌که؛ آمریکا قابل‌اعتماد نیست، دوم؛ آمریکا دشمن ماست. البته این دشمنی و تحریم‌های ضد ایرانی بعد از برجام، دو برابر دشمنی و تحریم‌های قبل از برجام است. نتیجه برجام چیزی جز تشدید تحریم‌ها علیه ایران نبوده است. 

به گزارش “اقطاع“؛ حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه بافت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت سیدالشهداء(ع) بیان داشت: ایام پرشور حرکت  زائران اربعین امام حسین(ع) است، عشاقی که از اطراف‌واکناف جهان با دل مملو از عشق به امام حسین(ع) مسیر نجف تا کربلا را طی می‌کنند. این راهپیمایی با حرکت اسرا سیدالشهداء(ع) تفاوتی دارد و آن این‌که اگر کسی در این راهپیمایی تشنه شود به او شربت گوارا می‌نوشانند، اما در کاروان اسرا به‌جای دادن آب، به آن‌ها تازیانه می‌زدند و به صورتشان سیلی می‌نواختند.

وی افزود: اما شباهت این راهپیمایی با حرکت اسرا؛ همان‌طور که کاروان اسرا دودمان یزید را به آتش کشید و تمام نقشه‌های استکبار را نقش بر آب کرد، این راهپیمایی عظیم نیز با تأسی از اسرای اهل‌بیت(ع) تمام نقشه‌های استکبار جهانی را نقش بر آب می‌کند و ان شاء الله به برکت همین اربعین حضرت سیدالشهداء(ع)، دنیا شاهد نابودی و زوال یزید زمان خواهد بود.

خطیب جمعه بافت در ادامه ضمن انتقاد از عملکرد دستگاه‌های اجرایی برای زائرین اربعین، ابراز داشت: در اربعین امام حسین(ع) که چند میلیون نفر از خود ایران به این سفر معنوی قدم می‌گذارند، متأسفانه عده‌ای به دنبال کاسبی هستند، قیمت اتوبوس دو برابر شده، بلیط پرواز سر به فلک کشیده، نظارتی که انجام نمی‌شود هیچ، بعضی از مسئولین تقاضای به شیشه کردن خون ملت را به آژانس‌ها و تعاونی‌ها می‌دهند.

حجت‌الاسلام مهدی زاده همچنین به سخنان چند روز قبل ترامپ واکنش نشان داد و گفت: تنها یک روز از سخنان مضحک ترامپ علیه ایران نگذشته که اروپائیان هم‌دست ‌به کار شده و خواستار محدود کردن برنامه موشکی ایران شده‌اند. مجلس آمریکا روز چهارشنبه تحریم‌های جدیدی علیه برنامه موشکی ایران تصویب کرد و ما هر چه قدر در مسئله‌ی برجام پیش می‌رویم به عمق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در شناخت دشمن پی می‌بریم.

امام‌جمعه بافت تصریح کرد: از روز اول که مذاکره با دشمن در مسئله‌ی هسته‌ای شروع شد، رهبر معظم انقلاب دو مطلب را هشدار دادند، اول این‌که؛ آمریکا قابل‌اعتماد نیست، دوم؛ آمریکا دشمن ماست. البته این دشمنی و تحریم‌های ضد ایرانی بعد از برجام، دو برابر دشمنی و تحریم‌های قبل از برجام است. نتیجه برجام چیزی جز تشدید تحریم‌ها علیه ایران نبوده است.

وی عنوان کرد: هرچه قدر که ایران به تعهدات خود عمل کرد در عوض دشمن جسورتر و درندگی‌اش علیه ایران بیشتر شد و امروزه شاهد تحریم‌های جدید علیه برنامه موشکی هستیم، چراکه اقتدار جمهوری اسلامی را در منطقه و فرا منطقه می‌بینند، لذا می‌گویند شما در خاک خودتان، با تفکر و توان خودتان، حق دفاع از خود را ندارید.

در پایان خطیب جمعه بافت تنها راه مقابله‌ی با استکبار را ایستادگی دانست و بیان کرد: اولاً؛ قطع و یقین این ملت اجازه مذاکره و اجرای برجام دو را به احدی نخواهد داد، ثانیاً؛ به‌تبع ولایت که فرمودند قدرت دفاعی ملت قابل‌مذاکره و چک‌وچانه نیست، این ملت جلوی زیاده‌خواهی آمریکا خواهد ایستاد.

گرداورنده: توکلی

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده