ساعت: ۲۰:۴۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۹/۱۰ شناسه خبر: 25024

حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه شهرستان بافت مطرح کرد: حال وقتی‌که ما وظیفه داریم با اهل کتاب در مشترکات کنار هم باشیم، آیا نباید با مسلمانان که در معاد، پیغمبر و کتاب مشترکیم وحدت داشته باشیم و در مقابل استکبار که به دنبال براندازی نظام اسلامی است متحد باشیم، امروزه وحدت بین مسلمین، یکی از روحیات جامعه اسلامی است.

به گزارش “اقطاع“؛ حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه بافت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، ضمن تبریک میلاد رسول اکرم(ص) و گرامیداشت آغاز هفته‌ی وحدت بیان داشت: خداوند در قرآن کریم (آیه ۶۴ سوره آل‌عمران) به پیامبر می‌فرماید به اهل کتاب بگو؛ با همه‌ی تفاوت‌ها و اختلافاتی که بین ما و شماست، اما به خاطر مشترکات بینمان که عبودیت و توحید حق است در کنار هم باشیم.
وی تأکید کرد: حال وقتی‌که ما وظیفه داریم با اهل کتاب در مشترکات کنار هم باشیم، آیا نباید با مسلمانان که در معاد، پیغمبر و کتاب مشترکیم وحدت داشته باشیم، آیا نباید در مقابل استکبار که به دنبال براندازی نظام اسلامی است، متحد باشیم، امروزه وحدت بین مسلمین، یکی از روحیات جامعه اسلامی است.
حجت‌الاسلام مهدی زاده در ادامه عنوان کرد: استکبار برای نابودی مکتب اسلام و بخصوص شیعه دو حرکت مهم در بین مسلمانان انجام می‌دهد. حرکت اول؛ به وجود آوردن جریان تکفیری و تروریستی که رسالت اصلی‌اش براندازی اسلام بود و در تمام هجمه‌ها و جنایت‌هایش شیعه و سنی نمی‌شناخت و همه را می‌کشت و چهره‌ی اسلام را در دنیا واژگون نشان داد.
وی تصریح کرد: آن‌قدر این جریان و این داعش پیش رفتند که تمام سیاسیون دنیا گفتند داعش شکست‌ناپذیر است، اما تنها شخصی که فرمود داعش شکست‌پذیر است و شکست می‌خورد، ندایی بود که از حنجره پیامبرگونه و حجت امام زمان(عج) رهبر انقلاب اسلامی خارج شد و دیدید که چگونه با وحدت بین مسلمانان دو کشور سوریه و عراق و اقتدار سپاه، بالأخص فرماندهی سپاه قدس حاج قاسم سلیمانی، دشمن در این حرکت شکست مفتضحانه‌ای خورد که دیگر قدرت بلند شدن نخواهد داشت.
وی افزود: حرکت دوم دشمن برای براندازی مکتب شیعه، حرکت در خود جامعه شیعه بود و آن به وجود آوردن جریان تحجر و شیعه‌ی انگلیسی است، که با پول‌های استکبار و حمایت‌های مالی آل سعود به خلفای مسلمین دشنام بدهند و به مقدسات یکدیگر جسارت کنند. یک عده‌ای خود را در زهرا دوستی از علی(ع) بالاتر ببینند، حضرت امیرالمؤمنینی که سکوت کرد، اما این‌ها جسارت می‌کنند. این مسئله ان شاء الله با هوشیاری در دو گروه سنی و شیعه خنثی خواهد شد.
خطیب جمعه بافت همچنین به سخنان و گزارش ۱۰۰ روزه‌ی دولت دوازدهم و ارائه‌ی آمارهای کاغذی واکنش نشان داد و ابراز کرد: با توجه به آمارهای کاغذی داده‌شده خصوصاً در بحث اقتصادی این سؤال پیش می‌آید، که چقدر این آمارها در زندگی مردم ملموس است، یعنی واقعاً مردم تورم یک‌رقمی را در زندگی خود حس می‌کنند، یعنی همه‌چیز در کشور گل‌وبلبل است و هیچ بیکاری وجود ندارد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اگرچه ظاهراً آمارهای روی کاغذ صحیح است اما در عمل مردم این آمارها را قبول ندارند. رکود، بیکاری و مشکلات اقتصادی مردم را محاصره کرده، این‌ها همه بیان‌کننده‌ی ضعف در سیاست‌های اقتصادی است. دولت آمار صحیح و مستند به مردم بدهد، با دلیل به مردم ثابت کند که مردم قانع شوند، نه با آمارهای کاغذی گزارش دهد.

گرداورنده:توکلی

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده