ساعت: ۱۲:۴۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۶/۶ شناسه خبر: 24437

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بافت مطرح کرد: ترویج نماز مؤثرترین راه برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی است و متولیان فرهنگی باید دغدغه بیشتری برای ترویج فرهنگ اقامه نماز داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری “اقطاع“؛ حجت‌الاسلام طاهر آقاملایی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بافت با اشاره به نقش نماز در بازدارندگی از آسیب‌های اجتماعی، عنوان کرد: باید تأثیر مهم نماز در کاهش معضلات اخلاقی واجتماعی به‌صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: بخش مهمی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد آسیب‌های اجتماعی این است که همه بدانند یکی از مؤثرترین راه‌ها در رابطه با کاهش آسیب‌های اجتماعی ترویج نماز است.

حجت‌الاسلام آقاملایی بیان کرد: ترویج نماز ظرفیت ویژه‌ای برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است، ازاین‌رو باید مسئولان و متولیان فرهنگی و مذهبی دغدغه بیشتری برای ترویج فرهنگ اقامه نماز داشته باشند.

وی با تأکید بر ترویج زیبایی‌های نماز و تبیین نقش بازدارنده آن در جامعه، اظهار داشت: در حوزه مسائل پژوهشی مرتبط با نماز باید کار ویژه‌ای انجام شود تا بدانیم نقش نماز در رابطه با آسیب اجتماعی طلاق چیست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بافت تصریح کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند باید اعتراف کنیم که حق این فریضه الهی که درمان دردهای عمده فردی و اجتماعی ما است ادا نشده است؛ از این‌رو همه باید همت داشته باشیم تا نماز را در جایگاه شایسته خود بشناسیم و بشناسانیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده