ساعت: ۱۳:۲۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ شناسه خبر: 25555

پدر ثبت نوشتاری و  ملی قنوات اصیل کشور و متخصص حوزه آب خبر داد : بزودی جشن ثبت ملی قنات روستای بنگان را خواهیم گرفت، قناتهای زیادی را ثبت کردم که قناتهای ارزوییه و جواران رابر نیز در آینده ثبت ملی خواهند شد.

به گزارش “اقطاع“؛ محمد برشان پدر ثبت نوشتاری و  ملی قنوات اصیل کشور و متخصص حوزه آب ، ضمن اشاره به خبر ثبت ملی شدن قنات بنگان گفت: بزودی جشن ثبت ملی قنات۳۰۰۰ ساله روستای بنگان را خواهیم گرفت، قناتهای زیادی را ثبت کردم که قناتهای ارزوییه و جواران رابر نیز در آینده ثبت ملی خواهند شد.

وی افزود: متاسفانه بدلیل نبود جاده مناسب در راه قناتهای دشتاب کارشناسان میراث ثبت ملی ان را قبول نکردند و قناتهای دیگر شهرستان را جهت ثبت در حال پیگیری هستند، سالها قبل برای ایجاد سد بافت موزه آبی تدارک دیدیم و ساختمانی برای آن در نظر گرفته شد و امروز برعکس تمام شهرهایی که موزه آب دارند از موزه آب شهرستان خبری نیست و بلاتکلیف است و  که باید مسوولین این مهم را در اولویت قرار دهند.

برشان در خصوص کتاب آب استان و بافت گفت:سد بافت از لحاظ موقعیت و کنار شهر بودن در کشور سوم است و باید از این ظرفیت استفاده کرد و گردشگری خوبی را رقم زد، بحث تاریخ آب استان را در سه جلد نوشتم و بهترین در حضوص بافت است و جهت ارائه و ادامه ان منتظر خبر خوش مسوولین هستم.

گزارش از:توکلی

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده