ساعت: ۰۸:۳۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۰۳/۲۶ شناسه خبر: 8495

رییس دانشکده فنی و حرفه ای شهید چمران استان کرمان گفت: دانشکده شهید چمران کرمان در بین ۱۷۰ مرکز آموزشی کشور جزء ۱۰ مرکز اول کشور قرار دارد. به گزارش “اقطاع” به نقل از “آرمان کرمان”؛ حاتم سلیمی طی گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما به مناسبت ۲۷ خردادماه سالروز تاسیس دانشکده فنی و حرفه ای […]

رییس دانشکده فنی و حرفه ای شهید چمران استان کرمان گفت: دانشکده شهید چمران کرمان در بین ۱۷۰ مرکز آموزشی کشور جزء ۱۰ مرکز اول کشور قرار دارد.

DSC_0406-172x132

به گزارش “اقطاع” به نقل از “آرمان کرمان”؛ حاتم سلیمی طی گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما به مناسبت ۲۷ خردادماه سالروز تاسیس دانشکده فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: دانشکده فنی و حرفه ای بر اساس ماده ۲۳ قانون برنامه پنجم تاسیس شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر این دانشگاه حدود ۲۰۰ هزار دانشجو در سراسر کشور در رشته های فنی و حرفه ای در مقطع کاردانی و کارشناسی دارد که این دانشجویان در ۱۷۰ واحد آموزشی مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشکده فنی و حرفه ای شهید چمران کرمان با بیان این که اداره این دانشگاه به صورت منطقه ای است، خاطرنشان کرد: در این راستا کشور به ۱۰ منطقه آموزشی تقسیم شده است و استان کرمان در منطقه سه کشوری قرار دارد که شامل استان های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان بوده و کرمان مرکز منطقه سه کشور است.

وی ادامه داد: ۱۹ مرکز آموزشی در این سه استان وجود دارد که ۱۲ مرکز مربوط به استان کرمان، سه مرکز مربوط به هرمزگان و چهار مرکز مربوط به استان سیستان و بلوچستان است.

سلیمی با بیان این که دانشگاه فنی و حرفه ای جزء دانشگاه های نسل سوم است، افزود: دانشگاه نسل سوم به دانشگاه های کارآفرین گفته می شود، و به این دلیل به این دانشگاه ها دانشگاه کارآفرین گفته می شود که بیش تر به دنبال فارغ التحصیلانی هستند که بتوانند برای خودشان شغل ایجاد کنند.

وی به تنوع رشته ها در این دانشگاه اشاره کرد و افزود: دانشجویان که وارد این دانشگاه می شوند بیش تر دیپلمه های هنرستانی هستند که از طریق آزمون مخصوص دانشگاه فنی و حرفه ای وارد این دانشگاه می شوند.

وی ادامه داد: بیش از ۷۰ درصد دروس دانشجویان این دانشگاه به صورت عملی و مابقی به صورت تنوری است.

سلیمی با بیان این که در کشور ما به ازای هر مهندس برق باید سه تکسین وجود داشته باشد و لی متاسفانه وجود ندارد، خاطرنشان کرد: ماموریت اصلی دانشگاه شهید چمران تربیت تکنیسین است و با توجه به ارتباطی که بین دانشگاه و صنعت وجود دارد می توان این دانشگاه را به عنوان دانشگاه شاخص در بین دانشگاه های کشور معرفی کرد.

وی تاکید کرد: بر اساس بررسی های انجام شده حدود ۸۵ درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه در رشته های شغلی خود جذب بازار کار شده اند و یا اشتغالزایی کرده اند.

سلیمی خاطرنشان کرد: تلاش مجموعه اساتید و مدرسین این دانشگاه در کل کشور این است که فارغ التحصیلانی با توانایی بالا تحویل جامعه دهند.

سلیمی با بیان این که ۱۲ مرکز آموزشی در استان کرمان داریم گفت: در مهر ماه امسال نیز یک مرکز آموزشی در شهرستان ارزوییه راه اندازی می شود.

وی ادامه داد: حدود ۱۵ هزار دانشجو در این مراکز آموزشی در ۶۰ رشته فنی و حرفه ای و کشاورزی مشغول به تحصیل هستند.

رییس دانشکده فنی و حرفه ای شهید چمران کرمان راه اندازی یک مرکز آموزشی دخترانه و یک مرکز آموزشی پسرانه در شهرستان رفسنجان، راه اندازی یک مرکز آموزشی دخترانه در شهرستان بم، کیش، قشم، ایرانشهر، جاسک و میناب را از برنامه های آینده این مرکز دانست.

وی با بیان این که تمام ورودی های این دانشگاه از طریق کنکور وارد دانشگاه می شوند، افزود: حدود ۱۳۰۰ کارگاه و آزمایشگاه فعال درکشور در مجموعه این دانشگاه وجود دارد.

سلیمی بیان کرد: در مجموعه دانشگاه کرمان ۴۵۰۰ دانشجو در ۱۹ رشته کاردانی و شش رشته کارشناسی مشغول به فعالیت در این کارگاه هها و آزمایشگاه ها هستند.

وی خاطرنشان کرد: در بحث تولید علم در مرزهای دانش خوب حرکت می کنیم و درمسابقات علمی و ورزشی کشور رتبه های زیادی کسب کرده ایم و سال گذشته نیز تیم رباتیک دانشکده فنی و حرفه ای شهید چمران در مسابقات “ایران اپن ۲۰۱۴ “که در مشهد برگزار شد، رتبه اول را کسب کرد.

سلیمی ادامه داد: امسال دانشکده فنی و حرفه ای شهید چمران کرمان در زمینه برگزاری آزمون های سازمان سنجش در بین دانشگاه های کشور رتبه ی اول را کسب کرد.

وی از آمادگی این دانشگاه برای آموزش تکنیسین به صورت آزاد با مدرک رسمی خبر داد.

رییس دانشکده فنی و حرفه ای شهید چمران کرمان با بیان این که ۸۰ درصد دانشجویان دانشکده چمران بومی هستند افزود: دانشکده فنی و حرفه ای شهید چمران دارای چهار بلوگ خوابگاهی است که ۱۱۰۰ دانشجو در این خوابگاه ها مستقر هستند.

وی از اجرای برنامه های فرهنگی مختلف در این دانشگاه خبر دادو گفت: برگزاری دوره های آموزش قرآن سه شب در هفته وبرگزاری نماز جماعت از جمله این بر نامه ها است.

رییس دانشکده فنی و حرفه ای شهید چمران کرمان کمبود اعتبارات مالی رایکی از مهم ترین مشکلات این دانشگاه دانست و افزود: استخر ورزشی این دانشگاه ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات ساخت آن متوقف شده و در صورت تکمیل در اختیار مجموعه استان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده