ساعت: ۱۰:۱۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۱۴ شناسه خبر: 24000

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: یکی از بزرگ ترین اشکالات قرارداد توتال که سند خیانت به جمهوری اسلامی است، این است که حاکمیت نفت جمهوری اسلامی ایران را به بیگانه واگذار می کنند یعنی وضعیت حاکمیت ایران را بر نفت به زمان قبل از مصدق و ملی شدن صنعت نفت بر می گردانند .

به گزارش “اقطاع خبر“از بافت؛ عبدالمجید شیخی در گفت و گو با خبرنگار  بوتیا نیوز  گفت: این سوال را باید از دولت پرسید که در این زمانی که فرانسوی ها علنا شمشیر را بر علیه ایران از رو بستند و به منافقین فراخوان داده و مسکن در اختیار آن ها قرار دادند چرا ظریف باید آن جا برود.

کارشناس مسائل اقتصادی در ادامه مطرح کرد: جالب تر اینکه قبل از اینکه پای ظریف به کشور برسد تحریم های آن ها به ایران رسید و همزمان با تحریم ها و جلسه منافقین در آنجا، دولتی ها قراردادی را با یک شرکت فرانسوی امضا می کنند که خیانت آن به کشور جمهوری اسلامی مبرهن است.

شیخی تاکید کرد: این خیانت دولتی ها در حدی است که جزئیات قرارداد توتال برای دشمن آشکار ولی برای خودی ها و نمایندگان مجلس پنهان است، ظاهرا این دولت با مردم و نخبگان کشور خودمان مشکل دارد ولی با بیگانگان هیچ مشکلی ندارد و اجازه می دهد جزئیات قرارداد را دو تا خارجی بنویسند.

وی با بیان اینکه قرارداد توتال حاکمیت کشور را بر نفت به بیگانه واگذار می کند، عنوان کرد: جزئیات قرارداد توتال که نشات گرفته از قرارداد IPC است هنوز نامعین است ولی آن موقع ۱۵ ایراد به آن گرفته شد که دولت بر خلاف قول هایی  که داده بود فقط ۲مورد آن رابرطرف کرد.

این کارشناس مسائل اقتصادی در پایان اظهار کرد: یکی از بزرگ ترین اشکالات این قرارداد این است که حاکمیت نفت جمهوری اسلامی ایران را به بیگانه واگذار می کنند یعنی اتفاقی حادث می شود که وضعیت حاکمیت ایران را بر نفت به زمان قبل از مصدق و ملی شدن صنعت نفت بر می گردانند .

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده