ساعت: ۲۳:۲۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۹ شناسه خبر: 23945

به گزارش “اقطاع“شهرستان بافت؛ حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه بافت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی اشاره‌ای به فرمایشات مقام معظم رهبری«مدظله العالی» در روز عید فطر داشت و بیان کرد: مقام معظم رهبری«مدظله العالی»دستاوردهایی را از ماه مبارک رمضان بیان فرمودند؛ ازجمله عبادت خالصانه، سفره‌های افطار در مساجد، کمک به آزادی […]

به گزارش “اقطاع“شهرستان بافت؛ حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه بافت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی اشاره‌ای به فرمایشات مقام معظم رهبری«مدظله العالی» در روز عید فطر داشت و بیان کرد: مقام معظم رهبری«مدظله العالی»دستاوردهایی را از ماه مبارک رمضان بیان فرمودند؛ ازجمله عبادت خالصانه، سفره‌های افطار در مساجد، کمک به آزادی زندانیان، توجه به نماز و تلاوت قرآن کریم، که می‌طلبد با حفظ این دستاوردها آن روحیه‌ی معنوی که در ماه مبارک رمضان بود را در مابقی ماه‌های سال جاری کرد.

همچنین خطیب جمعه بافت به شعرخوانی یکی از مداحان در روز عید فطر اشاره کرد و بیان داشت: یکی از مداحان که حرف دل مردم را می‌زد و با اشعارش مباحث انقلاب و تلنگر به مسئولین را مطرح می‌کرد، که متأسفانه این مداح و ستاد نماز مورد هجمه بعضی از افراد قرار گرفت، که چرا چنین و چنان می‌گویی و علی‌الظاهر حرف دل مردم به مذاق بعضی‌ها خوش نیامد. باید بیان کرد چگونه است این افراد از شعرخوانی یک مداح که با اشعار خود آسیب‌شناسی فرهنگی را انجام داد برنمی‌تابند، او و ستاد نماز را مورد اهانت و توهین قرار می‌دهند، اما همین افراد در مقابل کسانی که به شهدای مدافع حرم جسارت و اهانت می‌کنند، سکوت اختیار می‌کنند.

وی افزود: ثانیاً نمی‌دانیم قسم حضرت عباس را باید قبول کنیم یا دم خروس را، از طرفی بیان می‌کنند نقد بزنید و نقایص دولت را به دولت بیان کنید، از طرف دیگر مداح و شعر نقادانه‌اش که با نهایت احترام بود و با استقبال نمازگزاران همراه شد را تخریب دولت و بی‌ادبی به دولت می‌دانند. از طرفی خود را حامی کارگر می‌دانند و حقوق شهروندی را از الزامات جامعه، از طرفی اعتراض کارگران را با حبس و یا شلاق خفه می‌کنند. این دوگانگی حرف و عمل به چه معناست. دولت ظرفیت خود را نسبت به نقد صحیح منتقدان دلسوز بالا ببرد، که این نقدها چیزی جز همدلی و همراهی نیست .

امام‌جمعه بافت در ادامه سالروز حمله‌ی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران را یادآور شد و گفت: در تاریخ ۱۲ تیرماه هواپیمای مسافربری ایرباس که یک ربع بعد از حرکتش از فرودگاه بندرعباس به‌طرف دبی درحرکت بود را روی آب‌های خلیج‌فارس با موشک مورد هدف قرارداد و سرنگون کرد. در این هواپیمای مسافربری ۶۶ کودک ۵۰ زن ۱۷۰ مرد جمعاً ۲۸۶ مسافر را پودر شدند ۶۶ کودک خاکستر شدند.

وی گفت: جنایاتی از این قبیل برای ما و ملت انقلابی ما از طرف استکبار تازگی ندارد، چراکه خوی استکبار خوی درندگی و سبوبیت است. این تحریم‌های جدید و در لیست سیا قرار دادن سپاه از طرف سنا برای ما تازگی و جای تعجب ندارد. اما جای تأسف و تعجب اینجاست که بعضی از جریانات سیاسی همراه با غرب نهادهای انقلابی را مورد حمله قرار می‌دهند، یک روز امنیت کشور را به‌وسیله‌ی این نهادهای انقلابی تخطئه می‌کنند و روز دیگر رونمایی از موشک‌های بالستیک تولیدشده توسط همین بچه‌ها را نقض برجام می‌دانند.

وی تصریح کرد: و امروز شاهد آن هستیم که فعالیت‌های اقتصادی سپاه توسط شخص رئیس‌جمهور موردحمله قرار می‌گیرد، آن‌هم به خاطر مشاوران جاهل و نادان که با ارائه‌ی مطالب ناصحیح و کذب به رئیس‌جمهور باعث می‌شوند ایشان حرف‌هایی بزند که به صلاح کشور و نظام نمی‌باشد. جای تأسف است که فعالیت‌های سازندگی سپاه دیده نمی‌شود، که حقیقتاً اگر فعالیت‌های سازندگی سپاه نبود تحریم‌های ظالمانه غرب مشکلات عدیده‌ای را برای دولت و کشور به وجود می‌آورد. جای تأسف است که دولت پروژه‌های انجام‌شده و به اتمام رسیده توسط سپاه، قرارگاه خاتم، چون فازهای پارس جنوبی، سدها و تونل‌ها را به نام خود تمام می‌کند، افتتاح می‌کند و بعد این قرارگاه را مورد هجمه قرار می‌دهد.

حجت‌الاسلام مهدی زاده در پایان خاطرنشان کرد: کیست که نداند امنیت مجلس را سپاه فراهم می‌کند، جلوی این تروریست‌ها را می‌گیرد، امنیت فرودگاه‌های کشور به دست چه کسی است، مگر نه این است که امنیت مرزهای کشور ما توسط سپاه و ارتش حفظ می‌شود، مگر فراموش‌شده است که ۲ سال قبل شهیدی از شهدای نیروی انتظامی به نام شهید منصور توحیدی که اگر رشادتش نبود چه اتفاقی در نماز عید فطر می‌افتاد، که با ریخته شدن خونش جنایات تروریست‌ها را خنثی کرد، انتظار می‌رود مسئولین این خدمات را نادیده نگیرند و توجهی ویژه به اقتدار نیروهای مصلح داشته باشند، که اگر صلاح، تفنگ و موشک را کنار می‌گذاشتند سرانجام کشور معلوم نبود، اما همین نیروهای تفنگدار با موشک جلوی تمام توطئه‌ها را خواهند گرفت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده