ساعت: ۱۳:۴۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۶/۱ شناسه خبر: 24393

امام جمعه شهرستان بافت مطرح کرد:رضایت خدا بر غیر خدا، عدم تحمیل در ازدواج و ساده زیستی مهمترین شاخصه های زندگی حضرت زهرا(س) و امام علی (ع) و اهل بیت است باید الگو جامعه قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین علی مهدیزاده، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان بافت، ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت زهرا(س) و حضرت امیرالمومنین علی (ع)، این خانواده را برای جامعه الگو دانست و به خبرنگار پایگاه خبری “اقطاع”، گفت: رواست که خانواده های محترم از روش، سیره و سنت اهل بیت (ع)، همچون حضرت زهرا(س) در زندگی خود استفاده کنند و آن را الگوی خود قرار دهند.رضایت خدا بر غیر خدا، عدم تحمیل در ازدواج و ساده زیستی مهمترین شاخصه های زندگی اهل بیت(ع) است.

 

وی ابراز داشت:در خصوص شاخصه های مهم در زندگی میتوان گفت، اول رضایت خدا بر غیر خداست، زمانی که حضرت رسول اکرم(ص) به حضرت زهرا(س) فرمودند علی به خواستگاری شما آمده است در جواب چه بگویم؟ ایشان عرضه داشتند:خدا راضی است؟ یعنی محور اصلی رضایت خدا دانستند نه پول، ملک، تحصیلات و امور دنیوی که این روزها شایعه است.

 

مهمترین شاخصه زندگی دو معصوم ساده زیستی است

 

امام جمعه شهرستان بافت در ادامه در خصوص تحمیل در ازدواج بیان کرد: شاخصه بعدی که می توان به آن اشاره کرد عدم تحمیل ازدواج بر ایشان بود، چرا که پیامبر با اینکه امیرالمومنین را می شناختند هرگز وی را بر ایشان تحمیل نکردند و رضایت دختر گرامیشان را مهم دانستند.

 

حجت الاسلام مهدی زاده در ادامه افزود: شاخصه ای که در زندگی این دو معصوم خیلی مهم است، ساده زیستی ایشان بود، ساده زیستی و دنبال تجملات نبودن، اصل و ریشه یک زندگی سالم است، عشق، محبت و بندگی خدا خصوصیات مهمی است که از زندگی این ایشان موج میزند، از آنجا که پیامبر(ص) از دخترشان پرسیدند علی را چگونه دیدی؟ حضرت زهرا(س) عرضه داشت:نعم العون علی طاعه الله یعنی”بهترین کسی که مرا به خدا می رساند” و همین سوال را علی (ع) پرسیدند که ایشان نیز همین جواب را دادند. حاصل چنین زندگی فرزندانی همچون حسنین و زینبین هستند، ان شالله زوجین با چنین نگاهی تشکیل زندگی دهند تا فرزندان خوبی برای امام زمان(عج) تربیت کنند.

 

پزشک وظیفه شناس سرمایه است

 

وی همچنین روز پزشک را تبریک گفت افزود: روز پزشک، زادروز حکیم بوعلی سینا، ابر پزشک جهان و افتخار ایران است که خدمات شایانی به جهان پزشکی داشته است من جمله کتاب قانون ایشان که امروز در تمام دانشگاههای مطرح پزشکی جهان تدریس می شود.

 

نماینده ولی فقیه در شهرستان، پزشکی را شغل والایی دانستند چرا که جان انسانها با عنایت به خدا از بیماری ها نجات میدهند، پزشک وظیفه شناس سرمایه است، امیدواریم این پرسنل خدوم و مردمی در زیر سایه حضرت صاحب(عج) و با عنایات حضرت حق همچون همیشه در راه بهداشت و سلامت جامعه کوشا باشند تا جامعه ای سالم داشته باشیم.

نگارنده: توکلی

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده