ساعت: ۰۸:۳۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۰۶/۲ شناسه خبر: 10477

دوستان و حامیان سید محمد حملاتی را علیه امام ترتیب دادند و شروع به بد گویی و بستن اتهام های ناروا علیه امام نمودند و در این زمینه بعضی از نزدیکان آقای شیرازی با تکفیر حضرت امام کار را به اوج خود رساندند

 

به گزارش “اقطاع“، در بخش قبلی از سلسه مباحث فرقه شناسی به نقش خاندان شیرازی_آیت لله سید محمد حسن شیرازی (میرزا شیرازی)_آیت لله میرزا محمد تقی شیرازی(رهبر مقابله با استمار انگلیسی) در شکل گیری تشیع لندنی اشاره شد در این بخش ضمن معرفی مختصر برخی فرزتدان شیرازی و تغییر زاویه ۱۸۰ درجه ای آنها نسبت به اندیشه امام(ره) و انقلاب پرداخته می شود.

سید حسن شیرازی:

وی در عراق زندانی شد و بعد از ازادی به سوریه رفت و توسط ایادی حزب بعث، هنگامی که به مجلس یادبود شهید محمد باقر صدر می رفت ترور شد، جنازه او پس از انتقال به قم و نماز ایت الله العظمی مرعشی نجفی در حرم حضرت معصومه(س) به خاک سپرده شد.

سید محمد شیرازی و استقبال گرم از امام خمینی(ره) در کربلا

در خاطرات روز ورود امام(ره) به کربلا و سنگ تمان سید محمد شیرازی در استقبال از امام گفته شده است که عصر روز جمعه ۱۶/۷/۱۳۴۴ امام خمینی(ره) همراه با شهید سید مصطفی و شماری از علما و روحانیون عازم کربلا شد . در ۳۰ کیلومتری شهر کربلا پانصد نفر از علما و محصلان علوم اسلامی کربلا و نجف و شماره از مردم به استقبال امام شتافتند.

هنگام ورود به کربلا، بلندگوی صحن مطهر امام حسین(ع) به صدا درآمد و سید محمد شیرازی ورود امام خمینی را به پیشگاه قهرمان شهید کربلا حضرت حسین بن علی(ع) و اهالی آن شهر مقدس تبریک گفت و رو به آستانه ی امام حسین(ع) کرد و گفت امروز یکی از فرزندان فداکارت که به پیروی از راه و فکر تو قیام کرده و آواره گشته به حضورت می آید ، آنگاه خطاب به امام خمینی(ره) گفت: ای مجاهد! ای قائد! به شهر امام حسین(ع) خوش آمدی.(۱)

روابط سید محمد با حضرت امام(ره) به سردی گرایید

بعد از رحلت آیت الله حکیم و درخواست علمای بزرگ عراق برای ارجاع مردم به مرجعیت امام خمینی(ره)، سید محمد شیرازی چنین پاسخ داد: دوستان صلاح ندیدند که من، مردم را به آقای خمینی ارجاع دهم بنابراین بنده بر سر همان ادعای مرجعیت و الاامام المجدد بودن هستم و خداوند ما را از شر اغیار حفظ خواهد کرد.

دوستان و حامیان سید محمد حملاتی را علیه امام ترتیب دادند و شروع به بد گویی و بستن اتهام های ناروا علیه امام نمودند و در این زمینه بعضی از نزدیکان آقای شیرازی با تکفیر حضرت امام کار را به اوج خود رساندند

این دیدگاهها و ناسزاها حتی تا بعد از ورود آقای شیرازی به ایران هم ادامه داشت به گونه ای که بیت آقای شیرازی پاتوق ماموران ساواک شده بود.

برخی دیدگاههای شیرازی اینگونه بود

وی در یک اقدام عجیب شهادت آقا مصطفی فرزند امام را ساخته و پرداخته ی خود انقلابیون دانست.

وی در دفاع مقدس ، جنگ ایران و عراق را بردارد کشی می دانست.

ادامه دارد…

پی نوشت:

۱- پایگاه جامع تاریخ معاصر ایران

نوشته از: ح.س

لینک کوتاه:
نظرات
  1. نسیم گفت:

    ما تشیع انگلیسی را قبول نداریم.