ساعت: ۱۱:۴۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ شناسه خبر: 24550

جای بسی تامل دارد که مردم شهر بافت، چهار راه اصلی شهر را چهارراه سینما می خوانند ولی سینمایی در شهر نیست.

به گزارش “اقطاع”؛ امروز ۲۱ شهریور برابر با روز سینما در کشور است، در تمام شهرها فیلمهای سینمایی در حال اکران شدند و خانواده ها زمانی را با خانواده به تماشای فیلم در سینما می گذرانند.

این در حالی است که شهرستان بافت یکی از قدیمی ترین شهرستانهای استان کرمان، سینما ندارد، یادمان می آید سالها قبل زمینی را به سینمای شهر اختصاص می دادند ولی بعد از چند سال آن زمین به مکانی دیگر تبدیل می شد و آرزوی داشتن سینما در دل مردم به محال تبدیل شد.

این حق مردم یک شهرستان فرهنگی و اصیل نیست که سینما نداشته باشند و جوانانش برای دیدن فیلمهای مختلف به مرکز استان سفر کنند، البته جای بسی تامل دارد که مردم شهر بافت، چهار راه اصلی شهر را چهارراه سینما می خوانند ولی سینمایی در شهر نیست.

باید در این میان از مسوولین سپاه و بسیج مردمی شهرستان تشکر کرد که فیلمهای سینمایی با مضامین انقلابی و مذهبی را در شهر اکران می نماید و این امر موجب استقبال عموم مردم و علاقه مندان به اکران فیلم سینمایی در شهرستان می شود، همچنین در سالن آمفی تئاتر ارشاد نیز فیلم پخش میشود اما اینها برای مردم سینما نمیشود.

هرچند که امروز سینمای کشور بیمار شده و غربگرایی، اشرافیگری و بی توجهی به اصول ایرانی اسلامی به اوج رسیده است ولی با این همه مشکل نیاز شهرستان به سینمایی که بتواند حداقل فیلمهای اخلاقی و ایرانی مذهبی را نشان دهد وجود دارد.

امیدواریم مسوولین امر در شهرستان این مهم را در برنامه های خود قرار دهند و آرزوی دیدن فیلم در سینما را در دل مردم نگذارند و با پیگیریهای خود این مهم را به سرانجام لازم رسانند.

یادداشت/توکلی

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده