ساعت: ۱۷:۲۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۱۰/۲۲ شناسه خبر: 3753

طرح هادی روستایی که محدوده ی یک روستا را برای ساخت و ساز مشخص می کند و در راستای عمران و توسعه روستاها اجرا می شود، در روستای سلطان اباد به درستی انجام نشده و دارای ابهاماتی است این امر موجب بلاتکلیفی ساکنین این روستا خصوصا جوانان در ساخت و ساز شده است. همچنین بخشی از این روستا همچنان از نعمت برق بی بهره هستند.

سلطان اباد روستایی از توابع شهرستان ارزوئیه می باشد.روستای سلطان اباد در ۱۸کیلومتری مرکز شهرستان ارزوئیه (شاهماران)قرار دارد.این روستا یکی از قدیمی ترین مناطق شهرستان ارزوئیه می باشد

13862282114732765105

 

قادری دهیار روستای سلطان آباد ارزوئیه در گفتگو با خبرنگار اقطاع در خصوص برخی مشکلات این روستا اظهار کرد: طرح، هادی روستایی در این روستا ابهام دارد و به درستی انجام نشده و وضعیت مردم در ساخت و ساز نامعلوم است خصوصا جوانان روستا که هر جا را برای ساخت و ساز انتخاب می کنند بنیاد مسکن مانع می شود.

 

وی افزود: در برخی جاها از قبل خانه ساخته شده و مشکلی از نظر بنیاد نبود اما اگر دومتری آن بخواهند خانه دیگری بسازند، مسئولین می گویند جز اراضی ملی است و بنیاد باید اینجا را از ما بخرد تا اجازه دهیم ساخت و ساز انجام  شود.

 

دهیار روستای سلطان اباد تصریح کرد: من به عنوان دهیار این روستا چندین بار پیگیری کرده و به مسئولین نامه نوشتم که طرح، هادی و محدوده روستا را مشخص کنند تا مردم از بلاتکلیفی دربیایند. ولی تاکنون هیچ اقدامی از سوی مسئولین ذیربط صورت نگرفته و مردم خصوصا جوانان همچنان بلاتکلیف هستند.

 

قادری در خصوص مشکل نبود برق بخشی از روستا گفت: بخش کمر بندی و روستای سلطان آباد یک سال است که تیر چراغ برق آن نصب شده ولی تاکنون اقدامی جهت برق رسانی به این منطقه انجام نشده همچنین در بخش شهرک ولتاژ پایین برق موجب سوختن وسایل برقی می شود.

 

وی افزود: حدود ۵۰-۶۰خانوار در بخش کمر بندی زندگی می کنند همچنان از نعمت برق بی بهره هستند. در این مورد هم چند ماه است در حال پیگری هستم ولی مسئولین فقط می گویند” باشد، باشد” آخر تا کی مردم را با حرفها و قولها سرگرم کنیم.

از مسئولین درخواست دارم به این وضعیت رسیدگی کنند.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده