ساعت: ۱۵:۰۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ شناسه خبر: 25063

معاون وزیر اموزش و پرورش و مدیرکل بازسازی مدارس در جشن ۱۰۰سالگی اموزش و پرورش بافت بیان کرد: فضاهای آموزشی مخصوصا مدارس شبانه روزی و عشایری وضعیت مناسبی ندارد که باتلاشهای دولت، مجلس و نمایندگان حل می شود، جایگاه آموزشی در این شهر تاریخی و فرهیخته در شان مردم آن نیست.

به گزارش “اقطاع“؛ جشن بزرگ ۱۰۰سالگی آموزش و پرورش شهرستان بافت با حضور مدیرکل نوسازی مدارس کشور مهندس نظرپور و دکتر محسن بیگی مدیرکل اموزش و پرورش استان کرمان در سالن اجتماعات مدرسه الزهرا(س) شهر بافت برگزار شد.

در این جشن ۱۰۰سالگی تعلیم و تربیت شهرستان بافت که باحضور نماینده شهرستان و مسوولین و معلمان و بازنشستگان اموزش و پرورش برگزار شد، بختیاری نماینده شهرستانهای بافت، رابر و ارزوییه در جمع مدعوین ضمن تبریک ۱۰۰سالگی آموزش و پرورش بافت بیان داشت: انسانها با طبیعت، دیدگاه،اندیشه متفاوت آفریده شدند و تنها با همدلی و وحدت میتوان مشکلات جامعه را حل و این همدلی با گفتگو حل می شود، امروز از این منطقه خوش آب و هوا نخبگانی سرافزار به جای جای کشور و جهان معرفی شده اند که در بسیاری از عرصه های علمی و نظامی زبانزد عالم هستند، امثالی همچون حاج قاسم سلیمانها افتخار نه تنها کشور و منطقه بلکه جهان اسلام هستند.

وی افزود: امروز اگر نخبگان و فرزندان دیروز افتخار کشور هستند همه بخاطر تلاش و زحمات این معلمان بازنشستگان قدیم است، امروز برای ساخت جامعه و شهری بهتر در سایه وحدت و اتحاد زیر چشم ولایت میتوانیم آینده روشنتری را رقم بزنیم، از همین جا از معاون وزیر آموزش و پرورش و مسول بازسازی مدارس خواستار تا هدیه خودشان در خصوص نوسازی مدارس شهرستانهای بافت،رابر و ارزوییه را به ما دهند زیرا که بالای ۸۰درصد مدارس منطقه قدیمی و فرسوده اند و حتی وسایل آزمایشگاهی و سخت افزاری مدارس ما باید نوسازی شود تا فرزندان این خطه در آینده بریا کشور همچون گذشته افتخار افرین باشند.

در ادامه دکتر محسن بیگی مدیرکل اموزش و پرورش استان کرمان ۱۰۰سال قبل در این شهرستان ۱مدرسه با ۸ شاگرد بود و امروز ۴۰۰مدرسه وجود داردما مدیون معلمان هستیم چه کسی میتواند ادعا کند که مدیون تعلیم و تربیت و معلم نیست؟ جامعه باید از معلم و آموزش و پرورش بیشتر استفاده کند چرا که انها درد جامعه را بهتر می شناسند، انسانهای بزرگ از چرخه استاد و شاگردی عبور کردند تا بزرگ شدند.

در ادامه نظرپور معاون وزیر اموزش و پرورش در جمع حضار گفت: امروز باید دولت و مجلس دست در دست هم بدهند و مشکلات را حل کنند اگر ما انتظار داشتن دانش آموزان خلاقی داریم پس باید فضای آموزشی مناسبی نیز داشته باشیم، فضاهای آموزشی مخصوصا مدارس شبانه روزی و عشایری وضعیت مناسبی ندارد که باتلاشهای دولت، مجلس و نمایندگان حل می شود، جایگاه آموزشی در این شهر تاریخی و فرهیخته در شان مردم آن نیست و باید امکانات آموزشی برای دانش آموزان فراهم شود چرا که انها مسوولین اینده کشور هستند. در ادامه مراسم موسیقی زنده استاد افراسیابی معلم بازنشسته برگزار شد و از روسای آموزش و پرورش قدیم تجلیل گردید و در ادامه کیک جشن تولد آموزش و پرورش شهرستان بریده شد.

 

گرداورنده:توکلی

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده