ساعت: ۱۱:۴۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ شناسه خبر: 25235

امام جمعه بافت بیان کرد: این دفعه نیز دشمن به بهانه‌ی رکود و بیکاری جنایتی آفرید و به دنبال پیاده کردن فتنه‌های شوم خود بود که ملت علی‌رغم مشکلات اقتصادی، رکود و بیکاری، نیت دشمن برای تسلط بر این کشور را به گور خواهند فرستاد.

به گزارش “اقطاع“؛ حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه بافت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن اعلام انزجار از آشوب‌های اخیر بیان داشت: در آستانه‌ی ۹ دی که ملت شریف ایران به دنبال جشن هشتمین سال خلق حماسه ۹ دی بود اما دشمنان قسم‌خورده‌ی نظام به بهانه‌ی اعتراض به گرانی و رکود آن را برای همگان تلخ کرد. البته اعتراضات به سوء مدیریت، ناکارآمدی‌های اقتصادی و مشکلاتی مانند بیکاری و معیشت حق طبیعی مردم است و هیچ‌کس در ایران مخالف اعتراض کسانی که مشکلات اقتصادی آن‌ها حل‌نشده ندارد.

وی افزود: همان‌طور که در ۹ ماه اخیر ده‌ها اعتراض و تجمع کارگری و صنفی به خاطر مشکلات ثبت شد امام مردم مشکلات خود را از راه مسالمت‌آمیز و قانونی دنبال می‌کنند. این دفعه نیز مردم به خاطر مشکلات اقتصادی و اعتراض به مؤسسات مالی و اعتباری خصوصاً بعد از انتشار رقم‌های بودجه‌ی سال ۹۷، بیان افزایش ۵۰ درصدی قیمت بنزین و قطع یارانه ۳۰ میلیون نفر که نگرانی ملت را به همراه داشت، باعث فعال شدن بیش‌ازپیش دشمنان خصوصاً مثلث شرور و شوم آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود آن‌هم با مشورت استعمار پیر، به‌وسیله‌ی فضای مجازی یله و رهاشده توسط مسئولین کشور باعث آشوب و اغتشاشات در تهران و دیگر شهرها توسط هنجارشکنان شد.

خطیب جمعه بافت عنوان کرد: دشمنان متأسفانه توانستند با سوء مدیریت در فضای مجازی که فقط ۷۲٫۲۰۰ توئیت از شهر ریاض و مکه منتشر شد، ۷ درصد از توئیت ها از انگلیس، ۵ درصد از فرانسه، ۵ درصد از آلمان و ۴ درصد از امارات، علیه نظام و جهت تحریک اغتشاش‌گران منتشر کنند و به خیال این‌که کار انقلاب تمام شد و مردم از نظام و ولایت خسته شدند موجی را ایجاد کردند و عده‌ای هنجارشکن نیز موج‌سوار آن بودند.

وی اظهار کرد:تحرکات و اقدامات جنایت‌کارانه‌ی چون آتش زدن نخل امام حسین در یزد، آتش زدن مسجد و حسینیه در تهران، حمله به ۳ امام‌زاده و آتش زدن منبر و قرآن در مازندران، غارت و تخریب اموال و اماکن عمومی ازجمله بانک‌ها و اتوبوس‌ها را در دستور کار خود قراردادند.

وی افزود: اما این ملت بار دیگر به میدان آمد و به دنیا نشان داد که به‌هیچ‌وجه اجازه‌ی هتاکی و جسارت به ارزش‌ها را به احدی نداده و پای این انقلاب و نظام تا سرحد جان خواهد ایستاد. چراکه ملت ایران ۴۰ سال است که دشمن‌شناس است و اگر دشمن‌شناسی ملت ایران نبود، الآن دشمن داخل کشور بود. دشمنی که به دنبال آن است که از هر فرصت و بهانه‌ای سوءاستفاده کند و علیه نظام و ارزش‌های آن بتازد و همواره درصدد بود تا ضدانقلاب را به میدان بکشاند و با جنایات شدید و تحریم ایران را از بین ببرد.

وی خاطرنشان کرد:دشمن در سال ۷۸ کوی دانشگاه را راه‌اندازی کرد ولی مردم با بصیر در ۲۳ تیر همان سال حماسه آفریدند و به دشمن پاسخ قاطع دادند. دشمن سال ۸۸ فتنه‌ی دیگری راه انداخت اما ملت ۹ دی آن را خنثی کرد و درهم پیچید. این دفعه نیز دشمن به بهانه‌ی رکود و بیکاری جنایتی آفرید و به دنبال پیاده کردن فتنه‌های شوم خود بود که ملت علی‌رغم مشکلات اقتصادی، رکود و بیکاری، نیت دشمن برای تسلط بر این کشور را به گور خواهند فرستاد.

امام‌جمعه بافت همچنین در ادامه دو نکته را یادآور شد و گفت: نکته‌ی اول این‌که ملت انقلابی ضمن تقدیر و تشکر از نیروی انتظامی و بسیجیان جان‌برکف که گوشه‌ای از قدرت خود را در این چند روزبه نمایش گذاشتند یک حرف دارد؛ و آن حرف به دستگاه قضا و نیروی انتظامی است که برخوردی قاطع با آشوب گران و به هم زنندگان امنیت داشته و حکم محارب را اجرا کنند؛ و الا اگر در برخورد با محاربین مماشات، کوتاهی و مسامحه کنند؛ این ملت انقلابی شخصاً وارد عمل شده و آشوب‌طلبان را مجازات خواهد کرد.

وی ادامه داد: نکته‌ی دوم این‌که حوادث اخیر نشان داد اگر مسئولین محترم به هشدارهای امام خامنه‌ای(حفظه الله) توجه می‌کردند و اگر فرمایشات رهبری را فصل الخطاب قرار می‌دادند و به دشمن بی‌اعتماد بودند، چرا‌که این‌همه رهبری فرمودند به دشمن و شیطان بزرگ اعتماد نکنید، اما بی‌تفاوت شدیم. چقدر تأکید کردند رمز پیروزی اقتصاد مقاومتی است، اما گوش نکردیم. چقدر فرمودند صنایع داخلی و مبارزه با قاچاق، اما در عوض قدرت داخلی را کور کردیم و دروازه‌های کشور را به روی واردات و قاچاق باز گذاشتیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری(روحی فدا) هشدار دادند مبارزه جدی با فساد، تبعیض و حقوق‌بگیران نجومی، اما به‌جای مبارزه و برخورد، حقوق‌بگیران نجومی را ذخیره انقلاب نامیدیم و اعتنا نکردیم. دریغ از یک برخورد قاطع و محاکمه. تأکید فرمودند اولویت اول باید حل معضلاتی چون بیکاری و فقر باشد، اما اولویت اول شد برجام نافرجام و تعطیلی کارخانه‌ها. فرمودند فضای مجازی کنترل شود، اما در عوض آزاد، یله، رها و بدون فیلترینگ قرارش دادیم. تأکید فراوان به مسائل فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی داشتند، در عوض کنسرت و ول انگاری فرهنگی را در جامعه ترویج دادیم.

حجت‌الاسلام مهدی زاده در پایان تصریح کرد: این موارد شماری از فرمایشات مقام معظم رهبری بود که تذکر دادند، که اگر عمل می‌شد و موردتوجه قرار می‌گرفت، چه‌بسا چنین اتفاقاتی را امروز شاهد نبودیم. لذا مسئولین مشکلات و مطالبات مردم را نادیده نگیرند و به فرمایشات رهبر معظم انقلاب توجه داشته باشند، چراکه بهترین و مهم‌ترین راه و روش مبارزه مسئولین با استکبار جهانی، تلاش برای رفع مشکلات و باز کردن گره‌های کور در زندگی مردم است آن‌هم در قالب اقتصاد مقاومتی است.

وی تأکید کرد: با اقتصاد مقاومتی و توجه ویژه به قشر آسیب‌پذیر جامعه خصوصاً دقت بیشتر نمایندگان به بودجه سال ۹۷ و مقابله با محرومیت و مبارزه با مفسدین اقتصادی، امید مردم را بالابرده و عرصه را روزبه‌روز برای دشمنان تنگ‌تر و ناامیدتر خواهند کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده