ساعت: ۱۰:۰۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ شناسه خبر: 24037

اگر این سطلها در معابر باشد با قرار دادن کیسه های زباله در آن جلوه شهر زیبا تر شده و آب کیسه در خیابان جاری نمی شود که بوی تحفنشان عابرین پیاده را اذیت کند، مهمتر بهداشت فرد و جامعه شهری نیز رعایت می شود.

به گزارش “اقطاع” از بافت؛ شهرستان بافت یکی از شهرهای خوش آب و هوای جنوب کشور و استان کرمان است که روزانه گردشگران زیادی را از این طبیعت بکر خدادادی استفاده می کنند، اما وجود کیسه های زباله در جوها و پراکنده شدن آشغالها در خیابانها و مهمتر بوی بد حاصل از آب کیسه های زباله و جاری شدن آن در سر معابر بهداشت شهر و مردم را به مخاطره انداخته است.

می توان گفت یکی از علل اصلی این معضل نبود سطلهای زباله شهرداری در سطح شهر است، اگر این سطلها در معابر باشد با قرار دادن کیسه های زباله در آن جلوه شهر زیبا تر شده و آب کیسه در خیابان جاری نمی شود که بوی تحفنشان عابرین پیاده را اذیت کند، مهمتر بهداشت فرد و جامعه شهری نیز رعایت می شود.

از طرفی مردم شهر بایست زباله های خانگی را درب منازل در راس ساعت خاص قرار دهند تا ماشین زباله آنها را جمع آوری کند، مردم نیز باید در کنار شهرداری به زیبا سازی جلوه شهر کمک نمایند، عده ای انگشت شمار را می بینیم بی مهابا کیسه زباله را روی صندوق عقب ماشین خود قرار می دهند که بعد از فاصله ای کیسه زباله در خیابان می ریزد و این کار زشت بهداشت شهری را به خطر می اندازد، به این افراد بایست گفت شما نیز همچون سایر مردم شهر زباله را درب منازل خود قرار دهید و فرهنگ عمومی شهری را رعایت نمایید.

چند سالی است شهر بافت با هجوم حاشیه نشینان سایر بخشها و شهرستانهای اطراف قرار گرفته است که امیدواریم این عزیزان نیز در رعایت فرهنگ شهر نشینی همقدم سایر مردم شهر باشند.

البته نقدهای بالا از عده ای قلیل، وظیفه شهرداری را در انجام نظافت شهری و ارائه بهداشت عمومی شهر کم نمی کند و ما امیدواریم در آینده با مشکل زباله شهری و انبوه شدن آن در سر معابر عمومی با داشتن سطلهای زباله مناسب سرپوش و رعایت مردم حل شود.

در پایان از پرسنل خدوم شهرداری به ویژه کارگران زحمت کش بویژه حمل زباله و رفتگران عزیز که شبها تا صبح به چهره شهر ما نشاط می بخشند تشکر می نماییم.

 

گزارش از توکلی

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده