ساعت: ۰۸:۴۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۷/۸ شناسه خبر: 1145

اگر کشورهای اسلامی شیر نفت خود را به مدت یک ماه به روی کشورهای استکباری قطع کنند یقینا اسرائیل و ایادی استکبار به زانو در خواهند آمد.

به گزارش“اقطاع” با توجه به لزوم کمک به مردم مظلوم غزه و تشکیل ستاد بازسازی، علی مهدی زاده در مورد اهمیت این موضوع در گفتگو با خبرنگار اقطاع اظهار کرد: توصیه حقیر این است که هر کسی در حد توانش کمک کند، به فرموده معصوم(ع) هر کسی صدای مظلومی را بشنود و به داد او نرسد مسلمان نیست. اینجا لفظ مظلوم را به صورت عام به کار برده شده، یعنی چه مسلمان چه غیر مسلمان. با توجه به اینکه مردم مظلوم غزه مسلمان هستد. بنی آدم اعضای یکدیگرند . . . چو عضوی را به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار. این مثل مصداق همان روایت معصوم است.

 

images

امام جمعه بافت افزود: حضرت علی(ع) شنیدند جایی خلخال از پای زن یهودی درآوردند، فرمودند وای بر امت مسلمان، اگر مسلمانی از این مصیبت بمیرد حق دارد. وظیفه هر مسلمانی است که به این مسئله توجه داشته باشد.

وی با اشاره به سوره مبارکه بقره بیان داشت: مومن اول باید اعتقاد قلبی داشته باشد،دوم اعتقاد عملی و سوم مالی است. ما هر چه داریم از فضل الهی است، می طلبد انفاق داشته باشیم، و با کمک خود مرحمی بر زخم های مردم غزه باشیم و دل آنان را شاد کنیم چرا که شاد کردن دل مسلمان شاد کردن خداست.

 

حجه الاسلام علی مهدی زاده با اشاره به چگونگی زنده نگه داشتن یاد شهدای غزه تاکید کرد: در وحله اول باید جنایات اسرائیل و کودک کشی های این رژِم منحوس را به مردم دنیا برسانیم، اینکه اسرائیل برای حفظ منافع خود حتی به زنان و کودکان هم رحم نمی کند. در مرحله دوم باید مظلومیت مردم غزه یاداوری شود، مظلومیت مردم بی دفاع، زنان و کودکانی که زمین و خانه هایشان غصب شده و بی دفاع مورد هجمه قرار گرفاتد.

وی افزود: به اعتقاد حقیر ما باید مردم غزه را خانواده خود یکی بدانیم و توجه داشته باشیم که ظالم، ظالم است هر کجا که باشد ظلم می کند و مظلوم هم مظلوم است هر جای دنیا که باشد.

امام جمعه بافت در خصوص وظیفه نهادهای بین المللی در این جنایات خاطر نشان کرد: متاسفانه بزرگتریم مشکل، کشورهای اسلامی و نهادها و سازمانهای به اصطلاح حقوق بشری هستند، اگر موشکی به اسرائیل شلیک شود، فلسطین را تروریست خطاب می کنند در حالی که چنین جنایاتی در غزه اتفاق می افتد ولی آنها دم نمی زنند.

وی در پایان تأکید کرد: این سازمانها باید انزجار خود را از این رژیم غاصب اعلام کنند، باید ارتباط دیپلماسی خود را با این غده سرطانی قطع کنند. اگر کشورهای اسلامی شیر نفت خود را به مدت یک ماه به روی کشورهای استکباری قطع کنند یقینا اسرائیل و ایادی استکبار به زانو در خواهند آمد.

انتهای پیام/

 

 

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده