ساعت: ۱۴:۳۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ شناسه خبر: 24051

نشست فرهنگی، فی مابین هنرمندان انجمن های موسیقی و شعر دو شهرستان کهن و پیشینه دار بافت و شهربابک در محل مجتمع فرهنگی هنری شهدای شهرستان شهربابک برگزار گردید.

به گزارش “اقطاع“؛ همواره کاروان های فرهنگ و دانش بهترین گزینه برای برقراری پیوندهای همه جانبه بین شهرها و در پایان کشورهای جهان بوده است زیرا برای فرستادن و یا آوردن تمام نیازهای جامعه باید طبق قوانین جامعه های بشری عمل کرد اما فرهنگ و هنر می تواند بدون گذرنامه مرزها را درنورد و در زمانی کوتاه از گوشه ای به گوشه دیگر جهان رسوخ کند.
امروزه یکی از سودمند ترین دستاوردهای جوامع بشری پیوندهای فرهنگی، هنری بود که میتواند با خود کاروانی از دستاوردهای علمی ، پژوهشی، تجاری، اقتصادی، گردشگری و سایر ارزش های مورد نیاز بشر را در سراسر جهان پهناور امروز پخش و پراکنده کند.
در سایه این اندیشه پربار و ثمربخش با هماهنگی ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های بافت و شهربابک، نشستی فرهنگی فی مابین هنرمندان انجمن های موسیقی و شعر دو شهرستان کهن و پیشینه دار در محل مجتمع فرهنگی هنری شهدای شهرستان شهربابک برگزار گردید که حاصل آن آشنایی گروههای هنری با یکدیگر و شناخت و بررسی زمینه های ارتباط فرهنگی و هنری بود تا این حرکت زیبا در بین شهرستان بافت و سایر شهرستان های کشور نیز برقرار شد تا باعث رشد و اعتلای فرهنگی شهرمان گردد.
در دنیایی که پل بستن بین دلها بسیار زیبا و دلنشین می باشد سفیران فرهنگی شهرمان پلی فرهنگی ، هنری و عاطفی با شهرستان شهربابک بستند و آرزومندیم مسئولین از این قشر خاص و توانمند به عنوان پل های ارتباطی در جهت پیشبرد امور ، شناخت ظرفیت ها و معرفی شهر بافت به اقصی نقاط کشور بیش از گذشته استفاده نمایند و قطعا در آینده ای نزدیک شاهد باردهی این حرکت های زیبای فرهنگی خواهیم بود.

یادداشت/نقوی

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده