ساعت: ۱۲:۵۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ شناسه خبر: 24752

نماینده ولی فقیه در شهرستان بافت در مراسم شبی با شهید مطرح کرد: پیام شهدا این است که ولی زمان را تنها نگذارید و شما دستتانتان باز است در مقابل دشمنان پشت ولی فقیه باشید و بایستید، فتنه ها و فتنه گران را برچینید و لحظه ای ایشان را تنها نگذارید، عزت خودتان را به غرب نفروشید.

به گزارش “اقطاع”؛ مراسم شبی با شهید با استقبال مردم شهرستان بافت از شهید گمنام در حوزه علمیه شهرستان برگزار شد.
پس از استقبال بی نظیر مردم شهرستان از محل پلیس راه شهرستان تا حوزه علمیه که سیل عظیم جمعیت مواجه بودف مراسم شبی با شهید (گمنام) در محل حوزه علمیه با حضور مردم و برخی مسوولین برگزار شد، در این مراسم که باقرائت قرآن آغاز شد،در ابتدا حجت الاسلام مقصودی، رییس حوزه علمیه شهرستان بافت ضمن اشاره به مقام شهید بیان نمود: باحضور شهید گمنام این شهر بوی امام حسین(ع) و محرم گرفته است، این مزد خداوند به شماست.
وی ضمن اشاره به آیه ۱۶۹ سوره آل عمران افزود: خداوند در این آیه می فرماید: گمان نکنید کسانی که در راه خداکشته شدند مرده اند بلکه انها زنده اند و نزد خداوند حیات دارند، منظور حیات روحانی است، خوشا بحال آنان که پیش شهدا آبرو دارند.
در ادامه حجت الاسلام مهدیزاده، امام جمعه شهرستان با اشاره به عجیب دانستن شهدای گمنام در آمدنشان در زمانهای مختلف ابراز داشت: شهدای گمنام عجیبند، فرهنگ شهادت همچون کتابی است که سوره های ان انبیاء و ائمه اند و آیات آن شهدا هستند و حروف مقطعه آن شهدای گمنام هستند، کسی نمیداند از کجا هستند؟ انسانها سه گروهند یک گروه مقابل خدا می ایستند و گروه دوم با خداو بخاطر بهشت معامله می کنند ولی گروه سوم با خدا عشق بازی می کنند اینها شهدا هستند، دیه شهادت خود خداست که حضرت حق به آن اشاره داشته است، بعد از چندین سال نگاه کنید چگونه با شور مردم از آنها استقبال میکنند، اینها با تعدادی استخوان و خاک آمده اند اما چون خدا عاشق آنهاست زیبا هستند.
وی ضمن اشاره به فرمول مقام و خاصیت شهدای گمنام افزود: این فرمول پله پله گذراندن مراحل و مقامات است، پله اول معرفت به خداست که بخاطرش دست از دنیا کشیدند، پله دوم، عشق و معرفت به الله است که اینها عاشق بودند و خدا عاشقشان شد، عشق و محبت به خدا،اهل بیت(ع) و ولایت اینها را به اینجا رساند، مرحله سوم، اطاعت است تا کسی عاشق نشود مطیع نیست، تا کسی مودت پیدا نکند تسلیم نمیشود، نمیشود برای امام حسین(ع) گریه کرد ولی در لشکر یزید باشیم، باید از محسن حججی درس گرفت چرا بعضیها نمیدانند و متوجه نیستند بجای اینکه مطیع و پیرو ولایت باشند عاشق غرب شده اند و دم از مذاکره و برجام میزنند دیدید چگونه ترامپ در سازمان ملل آبرو کشور رابرد، نتیجه اش را دیدید، بدرک که جام برجام را ریخت مهمتر اینکه سپاه این نیروی ولایی را تروریسم خواند سپاهی که مدافع ارزشهای انقلاب است و مقابل داعش ایستاد تا نوامیس ما در خطر نیفتند، و تشکر میکنیم از مسوولین که جواب یاوه گویی های ترامپ را دادند.
امام جمعه بافت ضمن اشاره به اهمیت مسئله حجاب و عفت، علت آندن شهدا را اشاره به این مهم دانست و گفت: خواهرم شهدا آمده اند که بگویند ما هنوز هستیم حیا و حجابت را رعایت کن، وای به آن کسانی که در حال ترویج بی حجابی و کم رنگ کردن چادر مشکی اند، آمده اند تا بی حجابها خجالت بکشند، پنجم سبقت گرفتن از یکدیگر است.
وی همچنین در خصوص پیام شهدا اظهار داشت: پیام شهدا این است که ولی زمان را تنها نگذارید و شما دستتانتان باز است در مقابل دشمنان پشت ولی فقیه باشید و بایستید، فتنه ها و فتنه گران را برچینید و لحظه ای ایشان را تنها نگذارید، عزت خودتان را به غرب نفروشید.
در ادامه این مراسم با مداحی آقای کریمی و شور حسینی مردم به پایان رسید.
لازم به ذکر است مراسم تدفین این شهید فردا ساعت ۹ از میدان امیرکبیر به سوی دانشگاه باحضور مردم انجام می گیرد و سرانجام ایشان در محل دانشگاه آزاد شهرستان تدفین میگردند.
گرداورنده: توکلی

انتهای پیام/

.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده