ساعت: ۱۰:۳۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۷/۱۵ شناسه خبر: 24672

امام‌جمعه شهرستان بافت:گروهی از نظام ولایی ارزاق می‌کنند، شعار ما اهل کوفه نیستیم هم شاید بدهند و دم از پیروی مسلم بن عقیل زمان هم زنند اما عامداً یا جاهلا مسیر توطئه‌های استکبار را در داخل کشور هموار می‌کنند.

حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه بافت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) بیان داشت: این روزها اهل‌بیت سیدالشهدا در شهر کوفه به سر می‌برند (از روز ۱۲ محرم تا ۱۹ محرم سه‌شنبه که به‌طرف شام می‌روند). نقشه دشمن بعد از شهادت سیدالشهدا این بود که اسرا اهل‌بیت را یک ابزار سرکوب قرار دهند. اسرا را وسیله‌ای قراردادند تا خاندان و تبار حضرت امیرالمؤمنین سرکوب شود. هیبت و شأن رسول اکرم(ص) بریزد و هیبت بنی‌امیه جایگزین هیبت نبوی شود.
وی افزود: لذا زمان حرکت از کربلا سوار کجاوه نکردند. در زیارت ناحیه مقدسه امام زمان(عج) آمده است:«وَ صُفِّدُوا فِى الْحَدیدِ ، فَوْقَ أَقْتابِ الْمَطِیّاتِ» آن‌ها را بالای قتب ها سوار کردند. قتب؛ آن تخته‌ای است که وسطش را سوراخ می‌کنند و روی کوهان شتر می‌گذارند. آن‌وقت این زن و بچه‌ها را روی این تخته گذاشته بودند و بعد برای این‌که نیفتند، «وَ صُفِّدُوا فِى الْحَدیدِ»، این زن و بچه‌ها را با آهن روی این تخته‌ها بسته بودند. با این وضع سه روز قبل (دوازدهم محرم) وارد کوفه کردند.
وی عنوان کرد: یک عده را مأمور کردند که نان، حلوا و خرما به این‌ها بدهند چراکه چند روز چیزی نخورده بودند، به خیال خامشان بچه‌های اهل‌بیت حرص و ولع نان و حلوا را به‌عنوان صدقه می‌خورند و اهل‌بیت کوچک و ذلیل می‌شوند اما اهل‌بیت امام حسین(ع) با بصیرت بالا نان و خرما را پرت می‌کردند و می‌گفتند «اِن الصَدقَهُ عَلینا مُحَرمَه» صدقه بر ما حرام است. حضرت زینب(س) خطبه خواندند و تمام نقشه‌های عبیدالله را نقش بر آب کردند.
خطیب جمعه بافت در ادامه ابراز داشت: این است پسا عاشورای اهل‌بیت. پسا عاشورای ما نیز باید این‌گونه باشد. ما در پسا عاشورایمان ۳ گروه هستیم؛ یک گروه منتظرند عاشورا و تاسوعا بیاید، گودال قتلگاه بیاید تا برای مصائب اهل‌بیت اشک بریزند، گریه کنند و بعد تمام شود. اما کار به دشمنان امام حسین(ع) نداشته باشند، کار به استکبار و یزیدیان زمان نداشته باشند که به دنبال براندازی نظام حسینی است. این پسا عاشورا بی‌بصیرتی است.
وی افزود: اما دسته دوم پسا عاشورای با بصیرتی است. این‌که در کنار گریه علت شهادت را دنبال می‌کنند هدف قیام را دنبال می‌کنند یزید و هدف او را می‌فهمند و مقابل او مقابل آمریکا و استکبار می‌ایستند. آمریکایی که با ابزار جنگ نرم و ول انگاری فرهنگی به دنبال براندازی نظام است. ول انگاری فرهنگی که از دو دهه قبل مسلم بن عقیل زمان حجت امام زمان مقام معظم رهبری روحی فدا هشدار آن را دادند. با الفاظی چون شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی، ناتوی فرهنگی اعلام‌خطر کردند. امام عکس‌العمل مسئولین خواب‌رفته فرهنگی به‌جایی رسید که حضرت آقا فرمودند: ول انگاری فرهنگی، بی‌بندوباری.
امام‌جمعه بافت تصریح کرد: گرده سوم گروهی است که از نظام ولایی ارزاق می‌کنند، شعار ما اهل کوفه نیستیم هم شاید بدهند و دم از پیروی مسلم بن عقیل زمان هم زنند اما عامداً یا جاهلا مسیر توطئه‌های استکبار را در داخل کشور هموار می‌کنند، با فتنه گران که سال ۸۸ بدترین جسارت‌ها به ساحت مقدس سیدالشهدا کردند هم‌نشین می‌شوند و عکس یادگاری می‌گیرند. که اگر جاهلا خواب‌رفته باشند با سیلی ملت هوشیار و بصیر بیدار خواهند شد اما اگر عامداً بوده و تعمدی در کار باشد قطع و یقین خائنند و ملت با خائنین برخوردی قاطع خواهند داشت.
امام جمعه بافت در پایان ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، از زحمات و تلاش‌های نیروهای خدوم انتظامی تقدیر و تشکر کرد و توفیقات روزافزون را برایشان مسئلت جست.

گرداورنده:توکلی

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده