ساعت: ۱۶:۵۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۲ شناسه خبر: 25194

فرمانده سپاه استان خبر داد: گشت های شبانه بسیجیان در محلات و شهرستان از اول بهمن ماه با هدف امنیت مردمی راه اندازی میشود.

به گزارش “اقطاع“؛ ابوحمزه فرمانده سپاه ثارلله ، قدرت انقلاب و صادر شدن ان در جهان را عامل ترس دشمن از انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: امروز انقلاب از مرزهای ما فراتر رفته و جهان را بیدار کرده است، عراق، یمن، سوریه، بحرین، شمال افریقا، لبنان، امریکای جنوبی همه جا انقلاب رفته است، مشکل امریکا و غرب با ما قدرت انقلاب است نه موشکها و هسته ای ما چون آنها ده برابر ما موشک دارند، این بحث موشکها را بای انحراف افکار عمومی پیش می کشند بنابراین رسالت و تکلیف ما بصیرت افزایی و نشان دادن راه است.

گشت های شبانه بسیجیان در محلات و شهرستان از اول بهمن ماه راه اندازی میشود

سردار ابوحمزه از طرح گشت زنی بسیجیان در محلات سخن گفت و افزود: بنا به درخواستهای مکرر مردم برای تشکیل دوباره گشت های بسیجی از اول بهمن ماه تمامی پایگاههای بسیج سراسر استان و شهرستانی حتی روستاها و حوزه حوزه های شهری به صورت مداوم هر شب باید در محله ها و سطح شهر و روستا آماده گشت زنیباشند و با مزاحمین و ناامن کنندگان برخورد نمایند که هر اکیپ یک ضابط قضایی به همراه دارد، تمامی مراحل با هماهنکی با قوه قضاییه و نیروی انتظامی بررسی شده و مشکلی برای فعالیت گشت زنیها وجود ندارد، که می توان گفت بیش از ۲۵۰۰پایگاه و ۲۵۰حوزه مقاومت در این طرح گشت زنی با خدف ایجاد امنیت شرکت دارند تا کسی نتواند مشکلی را برای مردم ایجاد کند و با قدرت بسیج روبرو شوند.

وی از ایجاد ۲۰نطقه در استان در خصوص حل مشکلات و آسیبهای اجتماعی به مردم استان خبر داد و بیان نمود: ۲۰نطقه در سطح استان مقرر شد به صورت پایگاه محور مشکل آسیب های اجتماعی ان محله را بررسی و حل نمایند.

ابوحمزه، ایجاد صندوقهای قرض الحسنه اشتغالزایی در محلات را اهداف دیگر برنامه بسیج دانست و گفت: صندوقهابه صورت محله ای و با محوریت مردم و با نظارت سپاه اغاز به کار میکنند، به صورت هیات امنایی اداره می شوند تا مشکلات مردم را حل کنند.

وی در خصوص طرح اردوهای جهادی به صورت محله ای افزود: قبلا اردوهای جهادی در تابستان و در مدت چندماهه ای صورت میگرفت که برخی کارهای ساخت و ساز نیمه تمام می ماند ولی باطرح جدید اردوهای جهادی به صورت محله ای، هر پایگاه و حوزه محرومین را شناسایی کنند و در صورت درخواست کمک سایر نیروهای جهادی برای حل مشکل مردم به یاری انها میشتابند.

ابوحمزه طرح درمان رایگان را خوب دانشت و نسریح کرد: قبلا سالی یکی الی دو باز پزشکان به مناطق محروم اعزام داشتیم ولی از این پس هرماه یک تیم پزشکی که در استان ۱۵تیم هستند به مناطق محروم اعزام می شوند و طرح ویزیت رایگان بیماران را انجام می دهند.

وی با اشاره به طرح مسجد،مدرسه و خانواده و پیاده سازی این مهم در اینده نزدیک گفت : با تعامل با آموزش و پرورش این طرح اجرایی می شود تا حلقه بسیج مسجد، مدرسه و خانوده ایجاد شود و ابن مهم با همکاری بسیج دانش اموزی صورت می گیرد با این مهم میتوان از بسیاری از آسیب های اجتماعی و فساد جلوگیری کرد و نسل توانمندی به جامعه تحویل داد،امروز کلاس تنها برای بچه ها کافی نیست چون تنها علم را بالا میبرد ولی ادب و تربیت نیز لازم است یعنی تربیت عمل است، تربیت خلوص در عمل است.

ابوحمزه در خصوص سوالی که فردی در خصوص پرونده مهدی جهانگیری مطرح کرده بود گفت: پرونده مهدی جهانگیری دو جنبه استانی و کشوری دارد، ما تخلفات وی را دستگیر کردیم و اجرای حکم و رسیدگی به پرونده دست قوه قضاییه است و چندی است که تحویل مقامالت قضایی شده اند، در عجبیم افرادی از این قبیل که در سطح پایین جامعه زندگی می کردند و چگونه میلیاردها پولها را یکدفعه بدست اوردند، باید جوابگو باشند سوءاستفاده از جایگاه و پست و قدرت خوب نیست، در این خصوص چندین رییس بانک که با جهانگیری همکاری کرده بودند  دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

وی در خصوص مرعشی و سوءاستفاده از اعتماد مردم بیان نمود: مرعشی علمدار حزب کارگزاران است که از سال ۷۱ با سوءاستفاده از مردم و ایجاد سهام برای انها نفری ۵۰۰۰۰تومان از ایشان گرفتند و مبلغ ۱۴میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان به جیب زدند و هیچ کاری برای مردم نکردند و سهام آنها را ندارند، به اسم موسسه مولی الموحدین شرکتی با ۱۲میلیارد تومان ثبت دادند که پول مردم در آن است، طرح هفت باغ از کرمان به ماهان که زمینهای مردم را بکام خود بردند و وقتی ما اینها را می گوییم افرادی را سراغ ما می فرستند که بیایید در فلان جلسه باشما گفتگوکنیم و جواب بدهیم ولی ما می گوییم شما اگر خلافی نکردید بیایید در جلسه ای با حضور رسانه ها و مردم جوابگوی سوالات ما باشید، کدام اشتغالزایی را ایجاد کردید و کدام کارخانه را ایجاد کردید؟ همه چیز بنام خودتان است مردم سهمی ندارند، ۲۸سال است که جواب ما را نمیدهند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده