ساعت: ۱۱:۰۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ شناسه خبر: 24734

امام‌جمعه شهرستان بافت در خطبه های این هفته نماز جمعه مطرح کرد: تطهیر سران فتنه با نامه و جنجال صورت نمی‌گیرد، بلکه با توبه و انابه به درگاه خداوند و عذرخواهی از رهبر معظم و مردم صورت خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه بافت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی به ایام اسارت اهل‌بیت امام حسین(ع) اشاره کرد و بیان داشت: جریان اسارت اهل‌بیت یک نوع جهاد است در کنار جهاد یاران حضرت سیدالشهداء(ع) در روز عاشورا. البته جهادی بالاتر و عظیم‌تر که خداوند در قرآن این جهاد را جهاد کبیر نادیده است. «فَلَا تُطِعِ الْکَافِرِینَ وَجَاهِدْهُمْ بِهِ جِهَادًا کَبِیرًا/ فرقان ۵۲» ای پیامبر اطاعت از کافرین نکن و مجری نقشه‌های کفار نباش و با این تخلف کفار از دستورات، با آن‌ها جهاد کن.

وی افزود: جهاد کبیر یعنی؛ آنجایی که مسلمانان در برابر خواسته‌های کافرین بایستند، ایستادگی  و مقاومت کنند،  جهاد کبیر یعنی؛ طاغوت و استکبار را زیر پا گذاشتن، کاری که اهل‌بیت سیداشهداء(ع) در مسیر شام انجام دادند. امروز همین جهاد کبیر برای ملت ایران مشخص و روشن است. اگر پیشرفت انقلابی و مذهبی بوده، اگر اجازه تحقیر شدن و ذلت خود را به استکبار نداده‌ایم به خاطر توجه به آرمان‌های حضرت سیدالشهداء(ع)، یاران او و اهل‌بیتش هنگام اسارت است.
حجت‌الاسلام مهدی زاده خاطرنشان کرد: امروز نقض عهد استکبار جهانی در برجام بهانه‌ای شده تا هرازگاهی برای ذلت و حقارت ایران از آن استفاده کند و قرار بر این است که ۲۳ مهرماه ترامپ نظر خودش را درباره‌ی برجام اعلام کند. قطعاً در این اعلام و نقض عهد به دنبال حقارت و ذلت ایران است، چراکه استکبار نه با برجام و نه با برنامه هسته‌ای ما کار دارد، چراکه او به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی است و در این راستا چند برنامه را دنبال می‌کند، اول فشار به جمهوری اسلامی، دوم تروریست خواندن نیروهای اثرگذار در منطقه چون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

خطیب جمعه بافت در ادامه ابراز داشت: در این رابطه باید به چند نکته اشاره کرد، اولاً ملت ایران ملت ذلت پذیری نیست. این ملت ملتی است که با مشت خالی ۴۰هزار مستشار ناپاک آمریکایی را از این مملکت بیرون کرد. این ملت ملتی است که استکبارستیزی را به تمام دنیا صادر کرده است، لذا نتیجه برجام هرچه باشد بپذیرد یا نپذیرد، این ملت در استکبارستیزی و مبارزه‌ی با آمریکا لحظه‌ای توقف نخواهد کرد و در صورت نپذیرفتن، مسئولین بدون کمترین ملاحظه‌ای از حقوق ملت ایران دفاع کنند.

وی عنوان کرد: نکته‌ی دوم این‌که سپاه پاسداران نه‌تنها در زمان امام(ره) درراه نجات ملت اسلامی ایستادگی کرد که امام(ره) فرمود: اگر سپاه نبود کشور هم نبود، بلکه در سال‌های بعد از امام(ره) تاکنون آن‌چنان درراه خدا مقاومت می‌کند که باعث غیظ و نفرت کفار شده است. به‌طوری‌که رهبر معظم انقلاب روحی فدا در وصف آن می‌فرمایند: انقلابی زیستن و انقلابی ماندن بخش مهمی از کارنامه‌ی سپاه است. لذا با این روحیه‌ی انقلابی و مجاهدت‌های مخلصانه نه‌فقط در کشور ما، بلکه در عراق سوریه و لبنان تمام نقشه‌های آمریکا را نقش بر آب کرده است.

امام‌جمعه بافت تصریح کرد: لذا برای زمین‌گیر کردن ایران سپاه را گروه تروریستی می‌نامد و تصور می‌کند که با تهدید و فشار می‌تواند مردان مجاهد ایران اسلامی را از اهداف والایشان عقب براند. خیر، این‌گونه نیست که تصور می‌کند، چراکه قویی‌ترین صلاح سپاه و نیروهای مصلح ایران اسلامی بعد از معنویت و عبودیت، حمایت قاطع ملت ایران است و ملت ایران تا آخر دست از این حمایت برنمی‌دارد.

در پایان خطیب جمعه بافت نسبت به نامه‌ی بعضی از نمایندگان مجلس به تأیید فتنه‌گر واکنش نشان داد و گفت: عصاره‌ی ملت به‌جای توجه به مسائل کلان کشور به دنبال تطهیر کردن سران فتنه قد علم می‌کنند.

وی افزود: ضمن تشکر از نماینده بصیر و هوشمند شهرستان‌های بافت، ارزوئیه و رابر که فریب نادانان و جاهلان را نخورده است، باید بیان کرد که اولاً نتیجه دیدار رئیس مجلس با یکی از سران فتنه این می‌شود که بعضی از نمایندگان نیز به دنبال تطهیر سران فتنه برآیند. وقتی رئیس مجلس چنین اشتباهی می‌کند از نمایندگان چه انتظاری است، ثانیاً تطهیر سران فتنه با نامه و جنجال صورت نمی‌گیرد، بلکه تطهیر آن‌ها با توبه و انابه به درگاه خداوند و عذرخواهی از رهبر معظم و مردم صورت خواهد گرفت.

گرداورنده: توکلی

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده