ساعت: ۱۰:۰۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۸/۶ شناسه خبر: 24845

کاروان اعزامی و موکب شهرستان بافت به کربلا با همراه داشتن ۵تریلر اقلام مورد نیاز و ۵۰نفر همراه عازم کربلای معلی شد.

به گزارش “اقطاع“؛ کاروان اعزامی و موکب شهرستان بافت به کربلا با همراه داشتن ۵تریلر اقلام مورد نیاز و ۵۰نفر همراه عازم کربلای معلی شد.

در ابتدای اعزام قاسمی مسوول موکبدر جمع کاروانیان بیان کرد: موکبی بنام شهرستان ولایی بافت با همت مردم و کمکهای ایشان برای اولین بار در کربلای معلی شکل گرفته،که حدود سه ماه است باهمکاری امام جمعه این کار شکل گرفت.

وی افزود:این مارکارسختی بود که ما نیتی کردیم که باتوکل به خداو تعدادقلیلی از افراد و پشتوانع امام جمعه شهرستان بدون حتی یک ریال این کار صورت گرفت که امروز توانستیم با همکاری و کمکهای مردمی از قبیل تانکر،پتو و مواد غذایی و سایر اقلام امروز شروع به رفتن به کربلا هستیم.
تعداد۵دستگاه ماشین سنگین و ۵٠خادم فعلا همراه ما اعزام میشوند که با پشتوانه های سپاه و شورا و شهردای بزنجان این کاروان عازم کربلامیشود و خیلی ها در این مهم دست داشتند که خداوند ان شالله این توان را به مردم شهرمان بدهد تا سال آینده بهتر و پرشور تر این اقدامات و پشتوانه ها صورت گیرد.

امام جمعه بافت نیز در جمع کاروان اعزامی و خدمه کمک به زائران کربلا بیان کرد:این حرکت مردمی موکب شهرستان برای اولین بار در کربلا قابل تقدیر است، برخی ها متاسفانه وارد گود نشدند و با همت و اعتقاد آقای قاسمی ما را به این مهم ترغیب کردند، کاروانی که با کمکهای مردمی شهرستان بافت که انجا نه تنها برای مردم شهرستان بلکه برای کل زائران امام حسین علیه السلام است.
وی اذعان داشت: سپاه و مردم این موکب را راه انداختن که در کربلا نذریهای شما را به مردم میدهد، بعضیها همیشه آیه یاس میخواندند و نمیخواستند این موکب راه اندازی شود اما عنایت سیدالشهدا(ع) همراه این عزیزان موکب بود.
نمینده ولی فقیه در شهرستان در خصوص کمکهای مالی جمع شده و هدیه های مردمی گفت:یک نفر ١٠٠عدد کپسول داد و دیگری ١۵٠٠کارتن کلوچه و دیگری بیس از ١٠٠٠آب معدنی به مرکب هدیه کردند و این تعداد انگشت شماری از خدمات است، ٢٠خواهر و ٣٠برادر انجا تبخ نان و خدمات رسانی در کربلا دارند کاش این تعداد١٠برابر میشد، آقای رستگاری کل لوازم آشپزخانه و خدمه را همراه کاروان اعزام شدند، این عزیزان فرصت رفتن به زیارت ندارند و تنها کمک رسانی میکنند ، ان شالله زیارت و کمک ایشان به نیابت از ما صورت گیرد.

 

 

گزارش از:توکلی

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده